• Tisztelt doktornő/úr!

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Körülbelül 4-5 éve vannak pattanásaim,most 18 éves vagyok.Már kipróbáltam majdnem mindent,voltam bőrgyógyásznál aki szintén több krémet felírt már a bőrömre,de ezek szinte semmit nem használtak.Most két hónapja szedem a sotretet, már elkezdtem a 3. havi adagot szedni,ez volt az utolsó reményem h szép legyen a bőröm.Valamelleyest javultak a tüneteim,az orvosom is eléggé meg van elégedve,de még mindíg nagyon csúnya, főleg az arcom.Még mindíg nagyon csúnya és nagy pattanások jönnek ki az arcomon,amik után hegek maradnak és csak sokára múlnak el.A gyógyszertől most elkezdett az arcom kiszáradni.Nagyon rossz állapotban van a bőröm.A betegtájékoztatón olvastam h egy kúra általában 3-4 hónap.Lehetséges hogy fog javulni a bőröm,mert az eddigi eredmény eléggé elkeserítő,meddig kell még szednem a gyógyszert h valódi javulást lássak?Már lelki problémákat is okoz nálam,valóban elvagyok keseredve,nem tudom mit tehetnék még?Válaszát előre is köszönöm!

        WEBBeteg szakértő válasza a pattanás témában

        Tisztelt Kérdező!

        A Sotret kapszula hatása kb. 3 hónap alatt áll be, addig még súlyosbodhatnak is a tünetek. Most, hogy már elkezdtek megjelenni a gyógyszer mellékhatásai (bőrszárazság), most várható a tényleges hatás. A kúra 6-8 hónapig tart, és azelőtt nem is szabad abbahagyni a szedését, mert akkor hamar kiújulnak, romlanak az aknés tünetek. Még amit tud tenni az, hogy elkezd a Sotret mellett antiandrogén típusú fogamzásgátlót szedni.

         Dr. Bodnár Edina

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-01-11 18:45:39; Megválaszolva: 2011. augusztus 24., 14:51

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Bőrgyógyász Szakorvos! Hozzávetőlegesen 2,5 évvel ezelőtt kezdődött a problémám.A hátam jobb oldali bőrfelületén viszkető, kitüremkedő kiütések, melyekből eleinte csak egy-két db volt, majd idővel több lett belőlük.Meleg...
        15 hós kisfiamnak október óta van a nyakán egy kis narancsos színű kinövés. Kezdetben akkora volt, és éppen úgy is nézett ki, mint egy apró paradicsommag.Körzetis bőrgyógyász látta, a diagnózis szerint xanthogranuloma juvenile, és nincs...
        Üdv! Egy hólyag vagy nem is tudom minek nevezzem évekkel ezelőtt megjelent a péniszemen a makkon. Fehér színű, Nem lapos, kissé ki dudorodik a bőr felületéből, apró de kemény, néha szúr, viszket. egy darab van belőle. Nemi életet nem...
        Kedves Doktornő! Édesanyám néhány nappal ezelőtt övsömör betegséget kapott. A nagyobb hólyagok a tarkón és a bal vállöv területén jelentek meg, majd a fertőzött terület átterjedt a bal vállra és a bal lapocka feletti részre. Sajnos...
        Szép napot! Az elmúlt kb egy másfél hónapban megjelent egy halvány sötét csík a hüvelykujj körmöm alatt. Az iránt érdeklődnék hogy mi lehet az oka, és mi a teendő vele?
        Kisfiam 3,5 éves. Kb. 10 napja a hátán és mellkasán érdessé vált a bőr. Olyan, mintha libabőrös lenne folyamatosan. Kb. 1 hete a kézfején is megjelent ez az érdesség. A tenyere kicsit olyan, mintha kiázott volna a vízben. A körömágyak...
        Tisztelt Címzett! 2 éve felnőttkori aknéval küzdök, tinédzser koromban tiszta volt az arcbőröm. Az utóbbi 2 évben nagyon mély, gyulladt, gennyes kelések jelentek meg az arcomon, hol jobban hol rosszabb állapotban volt. Az összefüggést nem...
        Tisztelt Doktornő/Doktorúr! Lassan 1 hete viszket a bal mellbimbóm.de csak az,a másik nem.2 napja a mellem alatt kipirosodott a bőr.sem a mellbimbómon,sem a mellemen nem találtam semmi elváltozást.már máskor is előfordult,hogy viszketett ugyanez...
        Tisztelt Doktor Nő ! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy pár hónapja a hasam alján kis szemölcsszerű dolgok alakultak ki. Csípéseknek gondoltam őket, mert megcsípett valami. De nem akarnak elmúlni. Nem viszket nem is érzem őket.5 darab...
        Kedves Szakértő! Minden bizonnyal intim gombás fertőzésről van szó, mert a Canesten weboldalán az 5 felsorolt tünetből 4 stimmel. - Viszketés a makkon és a fityma belső felszínén - Kivörösödés - Duzzanat (a bőr megduzzatt) - Fehéres,...