• Roaccutan

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő!20 éves vagyok és bőrproblémákkal küzdöm.Igazából annyira nem vészes mindig kb 2 pattanás van rajtam csak sajnos azok nagyobbak és ami jobban zavar hogy nagyon fehér a bőröm és mindig ott marad utána jobb esetben egy piros folt vagy rosszabb esetben heg.Lelkiekben ez eléggé megvisel.Már voltam legalább 5-6 bőrgyógyásznál de iagazából senki nem tudott segiteni.Szedtem már rá antibiotikumot is az idő alatt szép volt a bőröm de az is addig tartott amig szedtem.Most jelenleg diane35öt szedek igazából nem sok javulást értem el vele és még mellékhatásokat(igaz enyhébbek)is okozott.Ezért most azon gondolkodom hogy abbahagyom csak félek hogy rosszabb lesz mint az eredeti állapot volt.Ön mit gondol erről?Abba merjem hagyni?Másik gondom hogy eddig az összes bőrgyógyász azt mondta hogy nem irja fel nekem a roaccutant mert nem látja indokoltnak.Most a legutóbbi azt mondta ha nagyon akarom mert látja hogy megvisel ez a helyzet felirja.Ha elkezdem szedni mire számithatok?Az elején tényleg nagyon csunya lesz a bőr?Ez kb mennyi ideig tart?De ha végre megoldaná a bőrproblémáimat lehet megérné mert már enyhe depresszióval is küzdök emiatt sajnos.Még egy 3.kérdésem lenne.Most olvastam egy kék fény terápiáról amiről azt irták hogy roaccutan eredményével ér fel mellékhatásai nélkül csak egy a hátránya hogy drága.De már ezt is rááldoznám ha tényleg segitene.Kérem irja le véleményét a problémámmal kapcsolatban.Válaszát előre is köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a pattanás témában

        Tisztelt Kérdező!

        Biztos, hogy kicsit romlani fog a bőre állapota, ha abbahagyja a Diane35 szedését. Én azt tanácsolom, hogy kezdje el szedni a Roaccutant, de a Diane 35-öt még ne hagyja abba, csak kb. 4 hónap múlva, mert addig már a Roaccutan hatása beáll. (Máskülönben a Roaccutannal együtt fogamzásgátlás kell, mert a gyógyszer szedése alatt és utána néhány hónapig nem szabad teherbe esni). A fénykezelésről az a véleményem, hogy addig hat, amíg a kezelés tart, viszont tényleg nincs mellékhatása. Ezzel szemben a Roaccutan hatása sokkal tovább tart, mint a gyógyszeres kezelés tartama.

          Dr. Bodnár Edina bőrgyógyász

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg Szakértő
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-11-09 22:56:59; Megválaszolva: 2011. augusztus 15., 10:00

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztel Doktornő! Kicsit több mint fél éve pirosas foltok jelentek meg a mellkasomon. Ezek a foltok néha halványulnak, néha pedig erősödnek. Fájdalmat nem érzek, de a nyakam környékén néha viszkető érzést érzek, bár ott foltok pont...
        Kedves Doktornő! Egy kérdéssel fordulnék önhöz, amire eddig még nem igazán találtam választ. 25 éves férfi vagyok, elég gyorsan sikerül megkopaszodnom, eddig ez nagyon zavart is, de most jött egy ettől is rosszabb. Szakállas vagyok és...
        Azt hiszem 1-1,5 éve megjelent a péniszem fölött egy pattanás, de ez szokatlanul nagy volt. Kinyomtam és ugyanazon helyen időközönként előjön egy ugyanilyen típusú valami. Most amikor kinyomtam először valami fehéres váladék jött, aztán...
        Tisztelt Doktornő! kb. 20 évvel ezelőtt jelentkezett nálam először a herpesz tünete. Azóta egyre ritkábban, viszonylag rövid ideig látható a nemi szervemen.(Most például kb. fél év után jelent meg és Lisin hatására vissza is...
        Kedves Doktornő! Viszkető,piros pöttyök lettek a fenekemen egy kb.tenyérnyi részen! Nem tudom mi lehet ez,de igen kellemetlen és csúnya!Képet nem tudok csatolni, mert nem tudok 1MByte alá menni! Köszönöm válaszát!
        Kedves Doktornő/ Doktor Úr! Szeretnék segítséget,illetve tanácsot kérni bőrproblémámra. Az utóbbi időben túlzottan száraznak éreztem a bőrőm az egész testemen és az arcomon is. Próbálkoztam számtalan zsíros krémmel, illetve...
        Tisztelt Doktornő! Mi lehet ez? Köszönettel
        Tisztelt Doktor úr! Székelés után rendszeresen végzek intim mosakodást tiszta langyos vízzel. Kb.3 hete a végbél nyílásom körül először egy,majd néhány nap múlva több apró 1-2 mm kiemelkedésű göböt észlelek. Ezek a göbök nem...
        Kedves Dr.nő! Bőrkiütésem van már kb 5éve.Egy hétig voltam kórházban kivizsgáláson és semmi rossz eredmény nem jött ki a vizsgálatok során.Bőrgyógyászom javasolta hogy a rossz fogaimat csináltassam meg mert lehet azok okozzák,tanácsát...
        Kedves Doktornő! A Roaccutan gyógyszer szedésével kapcsolatban lenne pár kérdésem Önhöz. Pár éve jelentkeztek az arcomon igen intenzív és súlyos aknék. A fő probléma jellege, hogy a faggyúmirigyek kivezető nyílásai elzáródtak és...