• Pattanás felnőttkorban

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! Az alábbiakban kérném a tanácsát. Anno tinédzser koromban rettenetes pattanásos voltam,a rendszeres kozmetikai kezelés sem segített, ezért 17 éves koromban Diane 35 tablettát írtak fel. A gyógyszer valóban gyorsan csodát tett és szedtem is 26 éves koromig, amikor is abbahagytam, mert gyermeket szerettünk volna a párommal. Alig hagytam abba a szedését ismét csupa gyulladt pattanással lett tele az arcom. A ciklusaim 70-80 naposak voltak. Felkerestem egy nőgyógyászt, aki UH-ot és laborvizsgálatot végzett. A labor szerint a PROL PROLÖ szintem 524.1 volt, ami kicsit magasabb a normálisnál. Az orvos nem állított fel diagnozist, hanem Bromocripotint és Adimetet írt fel, hol napi egyet hol napi kettőt látatlanban, mert hiába jelentkeztem be, ő csak az aszisztensén keresztül küldte a recepteket és a szedési utasításokat. 1 év múlva mivel semmi nem változott elmentem a Kaáli Intézetbe, ahol a korábbi UH kép alapján azt mondták szinte reménytelen a normál teherbeesés, (inszeminációt javasoltak)ha jól tudom sok volt a ciszta? Elküldtek átjárhatósági viszgálatra, ami után szerencsére azonnal teherbeestem normál úton. A bőröm a terhesség során sem tisztult ki teljesen. A szülés után 6 héttel pedig újra gyógyszert kezdtem szedni, ami megint rendbehozta a bőrömet. Most 2 évvel a kisfiam születése után ismét szeretném abbahagyni a tabletta szedését és a természetre bízni, hogy mikor lesz kistestvér. A múlt hónapban azonban véletlenül kihagytam 3 tablettát és az arcomon már is megjelent néhány akné, pedig bíztam benne, hogy a szülés rendbe tette a hormonjaimat. A neten olvasottak alapján úgy látom, hogy a tüneteim nagyon hasonlítanak a PCOS tüneteire. Abban szeretném a tanácsát kérni, hogy ha abbahagyom a tabletták szedését és újra kijönnek a pattanások, Ön szerint kihez forduljak bőrgyógyászhoz vagy nőgyógyászhoz, mert gondolom hormonális bajok okozzák az aknékat, amin leginkább nőgyógyász segíthetne. Bár azt olvastam, hogy ha tényleg PCOS-ről van szó, akkor az nem gyógyítható :-(( Válaszát előre is köszönöm Üdvözlettel: Krisztina

        WEBBeteg szakértő válasza a aknék témában

        Kedves Kérdező!

         Valószínű, hogy tényleg PCO-syndroma áll a háttérben, mely hormont termel. Az androgén hormontermelés okozza az aknés tüneteket, és sajnos az antiandrogén gyógyszer szedés a legjobb megoldás a problémára. A PCO-syndromás betegek gondozása nőgyógyász és bőrgyógyász szakorvos közreműködésével együttesen  történik.

        Üdvözlettel: Dr. Bodnár Edina 

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség
        Orvos

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2008-09-04 20:01:24; Megválaszolva: 2011. augusztus 05., 08:43

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő! A Roaccutan gyógyszer szedésével kapcsolatban lenne pár kérdésem Önhöz. Pár éve jelentkeztek az arcomon igen intenzív és súlyos aknék. A fő probléma jellege, hogy a faggyúmirigyek kivezető nyílásai elzáródtak és...
        Tisztelt Doktonrő! A talpamon a képeken látható foltok vannak. Már próbáltam fertőtlenítővel kezelni, de sajnos nem használ. Kellemetlen szaga nincs, csak a bőr keményedik meg. Mit tudok vele tenni? Mi ez a betegség?
        Tisztelt Dr Nő!!Az arcbőröm 2hónap alatt megváltozott!!Fáj,viszket,húzódik,pattanásos lett,kipirosodott,lyukacsos lett!!Képet mellékeltem!!Mit lehet az oka??Válaszát előre is köszönöm!!Tisztelettel Kata
        Kedves Dr.Nő!Olyan problémám volna hogy hajlamos vagyok combtő és lágyék izzadásra,sokszor befülled a munkásruha miatt és emiatt viszkető,égető iritáció keletkezik a lágyékom és a herezacskó között.Canesten krémmel kezeltem ami úgy...
        Üdvözlöm! 1hete már hogy megjelent a karomon egy vörös kemény duzzanat, biztos valami csípés de nem elmúlt hanem lila lett es körülötte lettek kis apró sárgás hólyag szerűek. 2szer kentem fenistilel meg egyszer Tetran kenőccsel. Érdemes...
        Kedves Dr. Bodnár Edina! Csatoltam önnek kettő képet. Érdeklődnék, hogy ön szerint mi lehet a combomon az a "csomó"? 1 éve volt szinte majdnem ugyan ilyen csomó nem sokkal a mostani csomó alatt. Akkor a sebész cisztát állapított meg, amit ki...
        Tisztelt Doktornő! A mai napon kapott válaszát nagyon köszönöm! Azt írta, hogy az április 21-én küldött kép alapján övsömöröm volt. A kérdésem továbbá az volna, hogy miért alakulhatott ki? Esetleg közre játszhat bármilyen kóros...
        Tisztelt Doktor! Tegnapelott a kertben voktam, vetemenyeztem es azt vettem eszre hogy viszket a csuklom, raneztem es piros kiutesek voltak rajta! Viszket es meleg is ott a bor! Nem tudom mi lehet ez? Kerem adjon tanacsot! Tisztelettel: Eva
        Tisztelt Doktornő! A képen látható, piros foltok kb egy hete jelentek meg. Kezdetben aprók voltak, majd rosszabbodott. Lábszáron, lábfejen, karon, kézfejen, tenyéren van. Mitől lehet, mi a teendő? Köszönöm!
        Tisztelt Doktornő! Édesanyámat pár napja műtötték. Szövettani lelete a következő: Makroszkópos leírás: Bőrdarabka felszínén 14 mm átmérőjű vörhenyes peremű szürkés folt Mikroszkópos leírás: A vizsgálati minta bőrdarabka,...