• Bőrbetegség?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/ Úr! Borotválom a hónaljamat és mellette egészséges módon és mértékben izzadásgátló dezodort (Baba dezodor, Dove stift) használok. A termékek tartalmaznak alumínium származékokat (Chlorohydrate, Zirkonium), amelyek úgy tudom rákkeltő hatásúak lehetnek. A dezodorok használata helyén a bőröm enyhén barnásan elszíneződött, fokozatosan alakult ki az évek során. Nem fáj, nem ég, nem viszket, nem hólyagos -csak mintha ott barnultam volna csak le, vagy inkább olyan mintha nagyon megütöttem volna magam és épp gyógyulóban lennék barnás-sárgás nyomokkal. A kérdésem az, hogy van-e félni való, okom az aggodalomra, okozhatnak-e kárt, bajt ezek a termékek, vagy teljesen természetes reakció az elszíneződés. Ahol élek sajnos egy rendkívül modortalan bőrgyógyász szakorvos van, félek, hogy elhajtana és ki is gúnyolna netán, mint mikor egyszer a májfoltjaimmal kerestem fel, a válasz az volt a problémámra, hogy neki is van, csak nem zavarja... A hónalj foltjaim nem esztétikai minőségükben zavarnak, hanem komolyan aggaszt a feltűnésük. Használhatom-e továbbra is ezeket az izzadásgátlókat (azt hallottam, hogy úgy hatnak, hogy az alumínium eltömíti a mirigyeket- de ezzel okoz egyben rákot is), vagy milyen terméket javasolna helyettük? (használatukra szükségem van). Esetleg összefüggésben lehetnek-e a foltok a cukorbetegséggel, magas vérnyomással? Tisztelettel köszönöm és aggódva várom a válaszát, minden jót kívánok, üdvözlettel: Lilla

        Dr. Tóth Gyöngyi válasza a izzadásgátló, bőrelszíneződés témában

        Tisztelt Kérdező! A leírás alapján az Ön panaszait acanthosis nigricans nevezetű elváltozás okozza, mely hátterében főleg endokrinológiai betegségek(pl. cukorbetegség, PCO syndroma, pajzsmirigy betegség), elhízás, gyógyszerszedés állhat.Fontos tehát ezeknek a kivizsgálása, és a megfelelő, Ön esetében pl. vércukor, értékek beállítása. A tudományos tanulmányok alapján az alumínium tartalmú izzadásgátlók nem okoznak daganatot, de ha mégse szeretné alkalmazni gyógyszertárakban kaphatóak aluminiumsót nem tartalmazó izzadásgátlók. Azt biztosan tudom állítani, hogy nem az izzadásgátlók okozzák a problémát, de az irritáció, dörzsölés vagy ha esetleg van egy kis túlsúly ronthatja a tüneteket.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Tóth Gyöngyi
        Bőrgyógyász-kozmetológus

        Dr. Tóth Gyöngyi

        Kérdés: 2011. november 29., 18:59; Megválaszolva: 2011. december 01., 08:52

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Már 16 éves korom óta szenvedek ebben az aknés, pattanásos, gyulladásos életben. Nagyon sok mindent kipróbáltam: Roaccutan ( nagyon kiszáradt a bőröm tőle, napfényt emiatt nem akarom kerülni, valamint annyira kiszáradtam hogy egy lufi...
        Kedves Szakértő! 3 napra voltunk nyaralni egy apartmanban! Élősködőket nem látrunk sehol, viszont az első éjszaka után, reggel lettek rajtunk csípések! Aztán másnap reggelre is! Utána próbáltunk nézni, és mi den jel és tünet arra utal,...
        Pár néha viszkető piros folt a makkon. Ez milyen nemi betegség ha az?
        Az a helyzet hogy a makkomon piros potyok vannak. Nyugalmi allapotban van a peniszem akkor alig lehet észre venni őket. De izgalmi állapotban szinte kituremkednek nem viszketnek semmi ilyesmi. Kezeltem canesten kenoccsel de nem segít. Kérem segítsen mi...
        Üdvözlöm! 25 éves férfi vagyok, combomon és lágyékom felett a mellékelt sárgás vöröses színű foltok jelentek meg néhány hete,s azóta se múlnak. Semmi egyéb panaszt nem okoznak, csupán jelenlétük ad aggodalomra okot. Kérdésem...
        Tisztelt Doktornő! A hátamon kb. 13 éves koromtól kezdve rengeteg pattanás alakult ki. Ma már 30+ évesen sokkal kevesebb van rajtam, de a régi pattanások nyomai nagyon lassan tűnnek el. A vállam, nyakam körül a bőrömön majdnem teljesen tiszta,...
        Kedves Doktor úr/nő! Körülbelül 3 héttel ezelőtt kaptam a fogamra dalacint amit kb hét hete abba is hagytam közben alakult ki de nem rögtön a bőrkiütésem. Azóta szedtem antihisztamint, egy hete már, de nem látok változást, sőt rosszabb...
        Tisztelt DoktorÚr/Nő! Olyan problémával fordulnék önhöz hogy valószinűleg nemibetegséget kaphattam el, a napokban a makkomon és körülötte fehéres pöttyök és kisebb duzzanat jelentkezett, a barátnőmmvel volt szexuális kapcsolatom óta, 2...
        Tisztelt Doktor Úr /Nő! Szeretnék segítséget kérni a leletem értelmezéséhez. Tegnap kaptam meg az eredményt, viszont időpontot csak 1 hónap múlvára tudtam kérni. Köszönöm előre is.
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Szeretnék segítséget kérni a leletem értelmezéséhez. A leletem most kaptam meg, de időpontot csak 1 hónap múlvára tudtam kérni. Köszönöm előre is.