• Coldrex Junior szirup (160 ml) adatlap

        1. Milyen típusú gyógyszer a Coldrex Junior szirup és milyen betegségek esetén alkalmazható?

        A Coldrex Junior szirup 6 éves vagy annál idősebb gyermekek esetében a megfázás és az influenza (beleértve a hurutos köhögést is) főbb tüneteinek rövid távú enyhítésére szolgál, mint például a láz, a fejfájás, a végtagfájdalom, az orrdugulás, a torokfájás, az arcüreggyulladás és a vele járó fájdalom.

        Gyógyszerinfók

        Gyártó: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare - GSK Export
        Hatóanyag: guaifenesin, paracetamol, phenylephrine
        Normatív TB támogatás: nem támogatott
        Közgyógyellátásra adható: nem
        EÜ támogatásra adható: nem
        EÜ 100% támogatásra adható: nem
        Kiadhatóság: Orvosi vény nélkül is kiadható

        Három hatóanyagot tartalmaz:

        paracetamolt: amely fájdalom- és lázcsillapító hatással rendelkezik,

        gvajfenezint: amely köptető és nyákoldó hatású, ezáltal enyhíti a hurutos köhögést,

        fenilefrin-hidrokloridot: amely szabaddá teszi a náthásan eldugult orrot és megkönnyíti a légzést.

        2. Tudnivalók a Coldrex Junior szirup alkalmazása előtt

        A Coldrex Junior szirup paracetamolt és az orrdugulás csökkentésére szolgáló hatóanyagot tartalmaz.

        Ezért ne alkalmazza egyéb paracetamol-tartalmú, vagy a megfázás, influenza és orrdugulás kezelésére szolgáló más készítményekkel együtt!

        A Coldrex Junior szirup 3,8 ml, 19 térfogat% etanolt (alkohol) tartalmaz (a 10 ml-es adag 38 ml sörrel illetve 15,8 ml borral egyenértékű) amely a gyermekeknél álmosságot okozhat.

        Ne adjon Coldrex Junior szirupot gyermekének:

        - ha a gyermeke allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, a gvajfenezinre, a fenilefrin-hidrokloridra, vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére.

        - ha gyermeke más gyógyszereket (hangulatjavítókat /úgynevezett triciklusos antidepresszánsokat vagy MAO-gátlókat/, illetve vérnyomáscsökkentőket /béta-blokkolókat/) is szed vagy szedett az elmúlt két hétben (további információért lásd "A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek").

        - ha gyermekének súlyos máj- vagy veseműködési zavara van.

        - ha gyermeke ökökletes glükóz-6-foszfát-dehidrogenáz hiányban szenved

        - ha gyermeke étvágycsökkentőket, amfetamin-szerű pszichostimulánsokat szed.

        Figyelmeztetések és óvintézkedések:

        - A gyógyszer hosszan tartó alkalmazása nem ajánlott.


        További gyógyszerek guaifenesin, paracet... hatóanyaggal

        További gyógyszerek a(z) Köhögéscsillapítók kategóriában

        Új keresés