"Édesapám a tüdőrák utolsó stádiumában van, a halálát fulladás okozza-e majd? Minek a következtében szoktak meghalni a tüdőrákosok a leggyakrabban? Hogyan lehet morfiumos injekciót igényelni, mert rendkívül erős fájdalmai vannak, és a kapott tapasz nem sokat segít." A WEBBeteg Orvos válaszol rovatának kérdéseiből.
Hogy mi okozza Édesapja halálát, azt nem tudom. Ha "szerencséje" lenne, akkor megállna a szíve. Ha nem lesz "szerencséje", akkor nehézlégzés, vagy tüdővérzés okozhatja. Egyébként súlyos fogyás, és szívmegállás szokott inkább lenni. Mindegyik borzasztó.
Cikkünk a hirdetés után folytatódik
Ha injekciós morfin mellett döntött az orvos, akkor azt fogja felírni 1%-os, vagy 2%-os injekcióban, de akkor azt rendszeresen szurkálni kell.
Ha tablettás morfint jobban szeretne a család (illetve, ha a beteg még le tudja nyelni), akkor MST-Continus, M-Eslon formában többféle erősségben kapható.
Korszerű a hidromorfon nevű vegyület, ami hosszú hatású kapszula, vagy 24 órás hatású tabletta formában van.
Másik korszerű még a buprenorfin, ami szintén tapasz (Transtec). Háziorvosa írja fel, pontos adagolás, pontos könyvelés stb. szükséges, hiszen kábítószer-törvény alá esnek.
(WEBBeteg - Dr. Nagykálnai Tamás, onkológus)
Egészség? Betegség?
Nézze meg a WEBBetegen!
Robottechnika Svédországból, a legprecízebb fogpótlásért: Procera szkenner. (x)
Az orvosi mezoterápia helyreállítja bőrünk feszességét és segít a sejtmegújító anyagokat...
Dr. Csuth Ágnes
Orvos tanácsadó
Regisztráljon és kérdezzen!
Regisztráció Kérdés feltevés Válaszaim megtekintése Összes orvos válaszol kérdésGyakori kérdések Tüdőrák témában:
Fáj a hátam. Lehet, hogy tüdőrákom van? Öröklődhet-e a tüdődaganat? CT tüdőbiopszia