Már embereken is tesztelik az Egyesült Államokban azt a védőoltást, amely a drogfüggőség ellen hat - írja a Népszabadság. A kokain hatása elleni vakcina olyan ellenanyag termelésére készteti az immunrendszert, amely a véráramba kerülve semlegesíti a kokainmolekulát.
A drog így nem tud eljutni az agyig, ezért nem fejti ki az örömérzettel járó hatást, vagyis értelmetlen lesz a kábítószer-fogyasztás. A szer még fejlesztés alatt áll, a tervek szerint 2010-ben terjesztik be engedélyeztetni.
Cikkünk a hirdetés után folytatódik
Genetikailag módosított kísérleti egereken francia tudósok kiderítették a drogfüggőség kialakulásának egy új elemét.
|
Azt már eddig is tudták, hogy a drogfüggőség azért alakul ki, mert a kábítószer fokozza egy "örömhormon", a dopamin termelődését az agyban. Most a párizsi Marie Curie Egyetem kutatói felfedezték, mit is csinál a dopamin, aminek következtében kialakul a függőség.
Bizonyos örömkeltő anyagok (heroin, kokain), de még az ételek is fokozzák az agyban a dopamin elnevezésű hírvivő anyag termelődését. A dopamin ösztönzi az agynak a "jutalomközpontját". De a molekuláris szintű kémiai reakciók sorozatában a dopamin csak egyetlen esemény. A francia tudósok találtak egy fehérjét, a DARP-32 jelűt, amely a dopamin működését segíti.
(FH)
Egészség? Betegség?
Nézze meg a WEBBetegen!
Robottechnika Svédországból, a legprecízebb fogpótlásért: Procera szkenner. (x)
Az orvosi mezoterápia helyreállítja bőrünk feszességét és segít a sejtmegújító anyagokat...
Dr. Csuth Ágnes
Orvos tanácsadó
Regisztráljon és kérdezzen!
Regisztráció Kérdés feltevés Válaszaim megtekintése Összes orvos válaszol kérdésGyakori kérdések Szenvedélybetegségek témában:
Alkoholizmusnak számít-e? Egyre több alkohol Depresszió, paranoia egy füves cigitől?