Dr. Vereczkey Attila

Dr. Vereczkey Attila

Meddőségi specialista
Bemutatkozás:

Tanulmányaimat Szegeden végeztem. A Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Szülészeti- Nőgyógyászati Klinikáján szereztem szakképesítést. Elvégeztem a József Attila Tudományegyetem Közgazdaságtudományi szakát, valamint a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Nemzetközi és Diplomáciai Tanulmányok Intézetében diplomáciai szakon végeztem. Európai szülészeti-nőgyógyászati szakvizsgát szereztem.

Szakmai tapasztalatot több világhírű, nemzetközi intézetben szereztem, például London Hospital Medical College, University of Turku, ÁKH Bécs, Dr. Wilhelm Krüsmann Frauenklinik München, University of London, LKH Villach, MONASH Egyetem Ausztrália, Cornell Egyetem New York stb. Dolgoztam a Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Egyetem Női Klinikáján, az Organon nemzetközi gyógyszergyár orvos-igazgatójaként, a Kaáli Intézetben Budapesten és Szegeden, a Schöpf-Mérei Kórház és Anyavédelmi Központban. Pályázat útján nyertem el a Fővárosi Nyírő Gyula Kórház Meddőségi és Asszisztált Reprodukciós Centrumának részlegvezetői főorvosi állását. Dolgoztam a Semmelweis Orvostudományi Egyetem II-es Számú Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján. Alapítója és ügyvezető orvos-igazgatója voltam a CIRIS Budapest Nemzetközi Reprodukciós Intézetnek.

Több hazai és nemzetközi szakmai és tudományos társaság tagja vagyok. Az angol General Medical Council (GMC) tagja, valamint 2010-ben a GMC a Specialist Registered tagjai közé választottak. Szerzője vagyok több hazai és nemzetközi publikációnak, tudományos előadásnak. Kuratóriumi elnöke vagyok a Reprodukciós Egészségért Közhasznú Alapítványnak.

2010 júliusától a VERSYS CLINICS Humán Reprodukciós Intézet Részlegvezető Főorvosa vagyok.

Posztgraduális képzések, ösztöndíjak:

Szülészet-nőgyógyászati szakképzés: Joint Academic Unit of Obstetrics, Gynecology and Reproductive Physiology, The Medical College of St. Bartholomew’s Hospital, University of London, 1988-1989. Általános sebészeti szakképzés: The London Hospital Medical College, University of London, 1989. Mikrosebészeti szakképzés: Microsurgical Institute of San Francisco, USA, 1990. IVF szakképzés, szülészet-nőgyógyászat, klinikai kutatás: University of Turku, TYKS, 1991. IVF szakképzés, Reprodukciós sebészeti szakképzés: Royal Postgraduate Medical School, Hammersmith Hospital, London, 1993. Általános sebészeti szakképzés: Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien, Universitatsklinik für Chirurgie, Wien, 1994. Reprodukciós endoszkópos sebészeti képzés: Dr. Wilhelm Krüsmann Frauenklinik München, 2000-2001. Lézer sebészeti szakképzés, és vizsga:  Dr. Wilhelm Krüsmann Frauenklinik, München, 2003. Szülészeti és Nőgyógyászati Ultrahang –Diagnosztika Tanfolyam és tesztvizsga: Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar, I. sz. Szülészet és Nőgyógyászati Klinika, Budapest, 2003. Ultrahang vizsga, „A” minősítés: MSZNUT, Budapest, 2003. Molekuláris Genetikai tanfolyam és vizsga:  SZOTE, Humán Genetikai Intézet Szeged, 2004. Lézer Sebészeti Szakképzés, vizsga: Rákellenes Lézer Alapítvány, Medicinális Lézer Centrum, Budapest, 2004. A 11-13+6. terhességi héten történő ultrahang-szűrővizsgálat elméleti alapjai: The Fetal Medicine Foundation, DEOEC Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, 2006. Laparoscopia szakképzés, lézersebészet, LKH Villach, 2006. General Medical Council regisztráció, London, UK, 2008. Laparoscopia szakképzés, LKH Villach, 2009. Subfertility and Reproductive Endocrinology course: Royal College of Ob/Gyn, London, 2009. Diagnosztikus és operatív endoszkópia a nőgyógyászatban: PTE Szül. Klinika, Pécs, 2009. VIII. Down Szimpózium továbbképző konferencia, Szeged, 2010. Korszakváltás a klinikai genetikában. Alapkutatás és klinikai gyakorlat, új szűrési elvek és diagnosztikai módszerek helye a betegellátásban: SZTE-ÁOK Orvosi Genetikai Intézet, Szeged, 2010.

Tudományos társasági tagságok:

ESHRE (European Society of Human Reproduction); ASRM (American Society of Reproductive Medicine); IFFS (International Federation of Fertility Societies); AAGL (American Association of Gynecologic Laproscopists); ISFP (International Society for Fertility Preservation); MART (Magyar Asszisztált Reprodukciós Társaság); MNT (Magyar Nőorvos Társaság); MASZNUT (Magyar Szülészeti és Nőgyógyászati Ultrahang Társaság)

Legutóbbi válaszai

Inszemináció?

Kedves Gabriella! Általánossában minden 70. terhesség ikerterhesség, mely családi halmozódást mutathat, de ez elsősorban az egypetéjű ikerterhességekre igaz. Az inszemináció önmagában nem növeli ennek az esélyét. Amennyiben stimulált inszeminációról van szó, ott előfordulhat, hogy több petesejt is kilökődik az ovulációkor, ilyenkor gyakoribb...

Petevezeték átjárhatóság után laparoszkopos műtét?

Kedves Kérdező! Nem hiszem, hogy a petevezetőjét szeretnék eltávolítani, de a leírtak alapján az egyik oldal nem átjárható és a másik oldal eredménye sem teljesen élettani. Elképzelhető, hogy végül lombik programra lesz szükség, de a rendelkezésre álló információk alapján biztosat mondani nem lehet. Üdvözlettel.

Endometriózis és babavállalás

Kedves Kérdező! Ha el vannak záródva a petevezetők, valóban csak a lombikprogram jöhet szóba. Én sem javasolnám a gyógyszeres kúrát abban az esetben, ha valóban sikeresen a ciszta tokját is eltávolították, akkor a kiújulás lehetősége minimális. Üdvözlettel.

Policisztas ovarium szindroma

Kedves Kérdező! A tünetek utalhatnak a progeszteron szedésre utaló jelekre, a policisztás ovariumokat ultrahang vizsgálattal lehet gyanítani, de a biztos diagnózist endokrinológiai vizsgálatok megerősítésével mondhatjuk ki. Érdemes természetesen egy meddőségi szakemberhez fordulni, és a szükséges...

Meddő vagyok?

Kedves Gabi! Ebben az esetben javasolnék egy hiszteroszkópos vizsgálatot, mellyel a méh ürege és a nyálkahártya is biztonsággal vizsgálható, illetve indokolt esetben rögtön el is végezhető az összenövések oldása. A hiszteroszkópia alapvetően egy biztonságos de hatékony diagnosztikai és terápiás módszer. Üdvözlettel.