• Depresszió és evéskényszer - Az orvos válaszol

        Szerző:
        WEBBeteg

        Depresszió elleni gyógyszert szedek és mellékhatásaként farkasétvágyam van, nem bírok az evési kényszeremmel. Mit lehet ez ellen tenni? Válogatás a WEBBeteg Orvos válaszol rovatában feltett kérdésekből.

        Tisztelt Doktor Úr!
        A problémám a következő: depresszió elleni gyógyszert szedek és mellékhatásként "farkasétvágy" jelentkezik nálam. Ennek következtében emésztési problémáim is jelentkeznek, de sajnos sokszor nem bírok az evési kényszeremmel. Mit lehetne ez ellen tenni? Válaszát előre is köszönöm.
        Hirdetések

        Tisztelt Kérdező!

        A depresszió gyakran társul evészavarokkal, tehát az is elképzelhető, hogy nem a gyógyszer, hanem maga a betegsége okozza a jelzett problémát. Nem ritka, hogy depressziós panaszok, szorongások levezetésére, vagy akár éppen a depresszióval járó unalom időtöltésére alakul ki gyakori túlevés, folyamatos nassolás, ami egy idő után már önállóvá váló problémává is duzzadhat. A folyamat spirálként romlik, mert a beteg súlya nő, ettől még nehézkesebbé válik testileg-lelkileg, a hasi panaszok tovább rontják a kedélyállapotát, ettől a depressziója is mélyül.

        Az Ön által felvetett lehetőség, a gyógyszer sem zárható ki teljes biztonsággal persze, de ennek a megítéléséhez tudni kéne a gyógyszer nevét.

        Ezek a cikkek is érdekelhetik Önt

        Saját megfigyelésem szerint az antidepresszívumok mellékhatása inkább az lehet (szerencsére ritka esetben), hogy változatlan táplálkozás mellett jobban rakódnak le a kilók a betegen. Az Ön által említett evéskényszert, a jelenlegi antidepresszívumok mellett, mint egyértelmű mellékhatást nem látok a napi munkám során.

        Mit tegyen?

        Rendszeres testmozgás és diétás megszorítások segíthetnek. Ha úgy érzi, még ennie kell, akkor is inkább könnyű ételeket fogyasszon, vagy igyon vizet a falatok helyettesítésére. Konzultáljon kezelőorvosával is a problémájáról, mert tényleges állapotát és gyógyszerváltás szükségességét csak a levele alapján nem lehet látatlanban megítélni.

        Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter

        Forrás: WEBBeteg
        Orvos szerzőnk: Dr. Dinya Zoltán, pszichiáter

        Legutóbb frissült:
        • WEBBeteg.hu
      • Cikkajánló

        Hidradenitis suppurativa

        Cs. K., fordító

        A szőrtüszőkből eredő gyulladásos kórkép ott alakul ki, ahol sok a verejtékmirigy is.

        Futball-világbajnokság

        M. J., újságíró

        Mi lenne a focival drukkerek nélkül? Hogyan hat a rajongók jelenléte a játékosokra?

        A depresszió és a cukorbetegség...

        Magyarországon a becslések szerint mintegy félmillió diagnosztizált cukorbeteg él, de valószínűleg még nagyjából ennyi ember nem tud a...

        Szexuális élet szívinfarktus után

        A szívinfarktuson átesni félelmetes élmény. Még akkor is, ha az orvosa azt mondja, minden rendben van, nem csoda, ha fél. A félelem azonban...

        A poszttraumás stressz szindróma

        A poszttraumás stressz szindróma beszédes elnevezés. Kialakulására azokban az esetekben lehet számítani, amikor az ember valamilyen komoly...

        Visszatérő depresszió - Mit tehetünk...

        A hétköznapi nyelvhasználatban, ha depresszióról beszélünk, akkor azon a levertséget, a rossz hangulatot értjük, azonban fontos tudni, hogy...

        A depresszió egyik legmostohább tünete

        A mindennapi szóhasználatban a depresszió kifejezést leginkább akkor használjuk, ha valaki lehangolt vagy rosszkedvű. Fontos tudni azonban...

        Az alkoholfüggőség - A leszokás...

        Az alkoholfüggőség kezelése nagyon összetett, hiszen kezelni kell a megvonási tüneteket, csökkenteni kell az alkohol iránti vágyat, végül...

        A gyakran használt gyógyszerek növelhetik...

        A gyakorta felírt gyógyszerek, például fogamzásgátlók, fájdalomcsillapítók és szívgyógyszerek egy része növelheti a depresszió...

        Depresszió is kialakulhat...

        Kutatási eredmények bizonyítják, hogy számos idegrendszeri betegség egyik kiváltó oka lehet a D-vitamin-hiány. A depressziónál, a...

      • Kérje ingyenes cikkértesítőnket! Amennyiben szeretne azonnali értesítést kapni a témában születő új cikkekről, adja meg az e-mail címét. A szolgáltatásról bármikor leiratkozhat.