Hólyag-és végbélsérv, méhsüllyedés

Egy műtét nélkül gyógyult beteg beszámolója.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

ladypower terápia

Hozzászóló: Lady111, 2015-09-18 22:13
Válasz erre: Boldogasszony, 2015-09-21 15:41
Én sokat köszönhetek a ladypower terápiának, asszisztensnek, orvosnak. Gubás Péternek személy szerint. Én kifejezetten azért mentem a rendelőbe, mert nem tudtam, kell e kocka és melyik súlyzó kell nekem, és , mert volt már gyenge anyagú kínais súlyzóm, de 2 hét alatt eltört... Szóval emberszámba vettek a rendelőben, a doki egy tünemény, a kis asszisztens hölgy is, aki szintén emberként beszélt velem, türelemmel, többször is magyarázott. Tehát végül kellett egy 1 es kocka és így ment később a súly használata is, e nélkül nem működött a dolog. Nagyon örülök! az eszközöknek van áruk, de megkapod az elmagyarázást , illetve olcsóbb így, mintha össze vissza vásárolna, nem is megfelelő méretet az ember a neten- az úgy drágább lenne, és nem is használ, mert nem biztos, hogy az kell...

dr

Hozzászóló: afeher, 2015-08-10 14:00
Válasz erre: Boldogasszony, 2015-08-19 23:17
itt sok tudományos cikket olvashattok: http://drprobiotikum.hu/

érdeklődés

Hozzászóló: Betty8, 2012-02-10 20:34
Szeretném megkérdezni Tőled, hol tudom elérni a doktor Urat-- Dr Németh Zoltánt--hólyag és végbélsérv-el kapcsolatban---köszönettel: Betty az e-mail cimem: [email protected]

Büszke vagyok arra, hogy Dr. Németh Zoltán az orvosom!

Hozzászóló: Timea 76, 2011-08-11 22:13
Válasz erre: Betty8, 2012-02-10 20:34
5 évvel ezelőtt, kislányom születésével valami megváltozott az életemben. Arra lettem figyelmes, hogy tüsszentés után vizelet került a bugyimba, majd később a nevetés és a köhögés is hasonló tüneteket okozott. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, hogy ilyen dolog megtörténhet velem és 30 évesen TENA LADY betétet kell használnom. Az orvosom a hat hetes kontrollon megállapította, hogy a mellső hüvelyfal süllyedésem és méhsüllyedésem van, kb. tojásnyi cystocele, vagyis hólyagsérv látható, intenzív hüvely-gáttorna javasolt gyógytornász irányításával. Amennyiben a süllyedés néhány hónapon belül nem javulna, mellső fali hüvelyplasztika elvégzése indokoltnak látszik. Nagyon megijedtem, csináltam az intim tornát, de az állapotom továbbra sem volt kielégítő. 2009- novemberében a cytológiai mintavétel kóros eredményt adott, közölték velem, hogy nem zárható ki a méhnyakrák, ezért meg kell műteni. 2010. januárban, megműtöttek és a méhnyakból kivágtak egy darabot. Azt hittem, most már minden jó lesz és rendben vagyok, de sajnos nem így történt. A műtétet követő első menstruációmnál, egy napig tartott a vérzés, utána erős alhasi görcsök léptek fel. Irány a kórház ahol közölték, hogy az utolsó pillanatban érkeztem, kiderült, hogy pontszerű méhszájnyílásom van ezt megtágították és kiürült belőlem a rengeteg vér. Az orvos azt mondta, további teendő nincs, problémám már nem lehet a továbbiakban. De sajnos minden egyes hónapban begörcsöltem és rohantam a kórházba tágításra, mert nem tudtam menstruálni. A nőgyógyászom azt ajánlotta, hogy a legjobb megoldás a méheltávolítás lenne, az amúgy is jelentős fokú méh és hüvelyfal süllyedése miatt, valamint egy kiadós hüvelyplasztika és ez által megszűnik a vérzés is, és nem kell havi rendszerességgel tágításra járnom. Nagyon el voltam keseredve, sokszor megfordult a fejembe, hogy nincs más választásom, mint valóban a méhkivétel és a hüvelyplasztika, valamint a méhszalagok felvarrása és így, az inkontinencia problémám is megszűnik. Felkerestem egy 5 csillagos magán klinikát is ahol, ugyan így a méheltávolítást javasolták problémáimra. Mivel szeretnék még egy gyermeket, egyelőre nem fogadtam el az orvosok által kínált lehetőséget. Összeszedtem minden lelki erőmet és leültem az internet elé, hogy valami más megoldást találjak. Megdöbbenve jöttem rá, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal. Be kell, valljam, hogy sokat jelentett számomra a tudat, hogy vannak sorstársaim. Hála az égnek rátaláltam Macibaba történetére és így jutottam el Dr. Németh Zoltánhoz, aki évek óta foglalkozik a női inkontinencia és méh-, és hüvelysüllyedéses állapotok kezelésével. Első alkalommal, mikor nála jártam, nagyon pozitív benyomást keltett és Ő volt az egyedüli orvos, aki rögtön a konzervatív kezelést ajánlotta nekem és nem a méhkivételt valamint a méhszalagok felvarrását. Én 3-as méretű szilikon kockapesszáriumot kezdtem el használni, és a hüvelysúlyt. Hamarosan elkezdtem érezni a javulást. A kocka használatának tulajdonítottam azt is, hogy a menstruációs görcs minden hónapban csökkent. Most már eljutottam oda, hogy az 1-gyes méretű kockát használom valamint továbbra is a hüvelysúlyt. 2011 nyarán a doktor úr megműtött, mert a 2010-es méhnyak műtét finoman mondva nem sikerült valami jól. A második műtétem óta teljesen megszüntek a beszűkült nyakcsatorna miatt kialakult görcsös fájdalmak és a menstruáció alatt nincs többé szükségem tágításra. Most már elmondhatom, hogy jól vagyok és amióta a szilikon kockapesszáriumot valamint a hüvelysúlyt használom visszanyertem az önbizalmam és a férjem elégedetten jegyezte meg, hogy végre újra a régi vagyok. Őrülök, hogy kezembe vettem a sorsom nekem számított a vizeletcsepegés és megtaláltam a számomra legjobb megoldást, és már nem kell TENA LADY betétet használnom. Nagyon hálás vagyok Macibabának, amiért felrakta a fórumukra a történetét. Amíg élek hálás leszek Németh Zoltán doktor úrnak is, mert az Ő szakmai tudásának és odafigyelésének köszönhetem, azt hogy most boldog és kiegyensúlyozott életet élhetek. Mindenkien csak ajánlani tudom Dr. Németh Zoltán doktor urat a Gyno-Cont Egészségügyi Szolgáltató és Kereskedelmi Kft orvos szakértőjét.

Köszönet Németh Zoltán doktor úrnak

Hozzászóló: zizi111, 2011-06-30 22:46
Nekem is volt hólyagsérvem és süllyedésem, igaz, nem olyan súlyos, mint macibabának és ma már, hála Németh dokinak,hihetetlen a változás, sokkal-sokkal jobb az állapotom.Igaz, nem tökéletesen olyan, mint mielőtt szültem volna, de ezt én nem is várom el, nem zavar. Nekem is fura volt, hogy sok helyen olvastam macibabát, de , ha beszélnétek vele, ti sem csodálkoznátok, miért írta meg ennyiszer a dolgot. Ami Németh dokit illeti, szerintem te még a régi honlapot olvashattad, csak azért hiszem, mert én már az újon is látom azt, amit a többi betegtől is és a dokitól hallottam, vagyis, hogy a komplex terápiának azért nincs szakirodalma, mert NEM LÉTEZIK, vagyis ezt a terápiát a Németh Zoltán doki alkotta meg pár éve, 2009-ben és ez egyedülálló világviszonylatban is. Erről infót az új honlapon találsz a "süllyedéses betegségek" fül alatt felül, a gyógymód ... és a lady power komplex terápia pontoknál. A Németh doki, úgy hallottam, írt tanulmányt a betegeiről , gondolom, majd idővel közzé fogja tenni. Ennek is eljön majd az ideje. De, ha tudni akarod, milyen publikációja, mikor fog megjelenni, egyszerűen kérdezd meg tőle a honlapon található mail címén. Úgy gondolom, ez korrektebb megoldás volna. Én ez úton szeretnék köszönetet mondani Németh doktor úrnak, és persze macibabának is, azért, mert meggyógyított és mert egy nagyszerű orvos! Nagyon sok nőnek segített már, csak, mivel ez tabu téma, gondolom, nem mindenki szereti ezt így nyíltan felvállalni.

válasz macibabának

Hozzászóló: vertesilili, 2011-06-29 16:38
Válasz erre: zizi111, 2011-06-30 22:46
Ne haragudj, de ez nagyon nem jó, hogy az egész net csak rólad szól. Bárhol rákeresek a süllyedéses témára, mindenhol te jössz ki. Örülök, hogy meggyógyultál, de úgy látom ezzel csak te vagy így, eddig 2 másik pozitív hozzászólást találtam rajtad kívül. Lehetetlen más, hiteles beszámolót találni. Ha annyira jó ez a doki, miért nincs több adat róla, és az eredményeirőL? Vagy ha van, hol? Felhívtam őket, hát az sem volt valami meggyőző. Csak az inkontinencia csökkentésére van valami irodalmi adat, (ezt sem tőlük tudom) süllyedéses betegségekről szó nincs a valódi angol nyelvű publikációkban. Amt meg ő föltett, az a két magyarnyelvű újságcikk, hát, a semminél is kevesebb. És ott sincs szó a süllyedésekről, ugyebár.De kérlek, javíts ki, ha tévedek. Én örülnék neki a legjobban, mert nagyon érintett vagyok, műtét előtt állok. Ezért szeretném tudni, mi az igazság ezzel a Német doktorral, és a módszerével. És mik a valódi esélyek a gyógyulásra. Ugyanis, mit ad Isten, igen drága a doktor úr.

hólyag-és végbélsérv,méhsüllyedés

Hozzászóló: macibaba3, 2010-06-08 10:07
Válasz erre: vertesilili, 2011-06-29 16:38
Kedves Fórumozók, Mindenkivel szeretném megosztani gyógyulásom történetét, amely egy Ausztriában és Győrben is dolgozó doktor úr személyéhez fűződik, illetve ahhoz a komplex kezeléshez, melyben részesített. Így szeretnék reményt adni másoknak is. 37 éves vagyok. Másfél évvel ezelőtti nehéz szülésemet követően a nőgyógyászok a következőt diagnosztizálták nálam: végbélsérv, hólyagsérv, méhsüllyedés. Ez azt jelenti, hogy komoly a méh és a hólyag felőli húzó jellegű fájdalmak és székletürítési problémák mellett a méhszájam megközelítette a hüvelybemenetet és erőlködéskor ki-ki bújt onnan, a mellső hüvelyfal pedig 4 cm-re kidomborodott a hüvely bemenetből. Olyan volt, minha valami ki akarna esni belőlem- magassarkúban különösen fájt a lépés, állni sem tudtam sokáig. Iszonyatosan kétségbe estem, annál is inkább, mivel mindig is ügyeltem az egészséges életmódra, rendszeresen sportoltam, sosem voltam túlsúlyos, a terhesség alatt is csak nyolc kilót híztam, a szülés előtt pedig olyan magasan volt a méhszájam, hogy el sem értem. Minden nap sírtam! A nőgyógyászok bizonytalanok voltak - a legnevesebbek közül körülbelül tízet kerestem fel országos szinten- többek között az egyik legrangosabb magánklinikát, illetve a főváros híres kórházait. Az első találkozás során mindig ajánlottak megoldásokat, ilyenkor örültem, a további találkozások során ezekről azonban már kevésbé pozitívan nyilatkoztak. Az említett nőgyógyászok a TVT szalagok behelyezését, a hüvelyplasztikával konbinált Manchaster plasztikát, vagy a méhszalagok "ide-oda varrogatását" ajánlották, „szerencsére” hozzátéve, hogy az összes módszer inkább rövidtávú és minőségileg is csak csekély javulást hozó megoldást adhat. Szóba került még a szülési szándék lezárulása utáni méhkivétel, mint hosszabb távú megoldás, de végül is ezt sem akartam, annál is inkább, mivel a nőgyógyászok véleménye itt sem egyezett a gyenge hüvelyizomzat miatt. Ahogy telt az idő, állapotom egyre romlott, hiába végeztem el a nőgyógyászok által javasolt Kriston intim torna tanfolyamot és gondosan csináltam a gyakorlatokat 9 hónapon keresztül! A 9. hónapban már a méhszájam állandóan kilógott, azt hittem, ebbe bele fogok őrülni! Ekkor találtam rá doktor úrra, aki a hüvelysúlyzók, egy speciális kocka szilikonpesszárium és egy elektrostimulációs kezelés alkalmazását javasolta, hozzátéve, hogy a kezelés hosszadalmas, de végül nagyon eredményes lesz. Most már szégyellem bevallani, de először kételkedtem, azt hittem, kár az erőfeszítésért, de igaza volt. Minden úgy történt, ahogy megjósolta. Még a minden reggel felhelyezendő szilikonpesszárium viselése sem okozott gondot, sőt rögtön mérsékelte a panaszokat. Ahogy teltek a hónapok a hüvelyizomzatom egyre erősebb lett, székletürétési problémáim fokozatosan enyhültek, végül magszűntek, a hólyag felőli nyomásérzet is eltűnt, a mellső hüvelyfal sem domborodik már ki, méhem pedig egyre magasabbra került! Ma már panaszmentes vagyok, méhem 5-6 cm-el került feljebb az eredeti szörnyű állapothoz képest- a Manchester plasztikával is csak 2 cm-t ígértek a méhszájat megcsonkítva! A súlyzókat még most is használom, hogy elérjem az eredeti állapotot, illetve, hogy a szexualitás még a mostani jótól is jobb legyen. Külön szeretném kiemelni, hogy a súlyzóhasználat egyre izmosabbá teszi a hüvelyt, megszünteti az inkontinenciát, a szexuális élet is egyre jobbá válik. A súlyzóhasználat természetesen a szülés alatti sérülések kivédésére is szolgál- jó lett volna ezt hamarabb tudnom! Örökre hálás leszek a doktor úr segítségéért. Akinek csak részben is hasonló problémája van, azt tanácsolom, nyugodtan forduljon hozzá. Én is szívesen válaszolok bárkinek, akár e-mail-ben – [email protected], telefonon, vagy személyesen is és természetesen az ő elérhetőségét is megadom. Nagyon örülnék, ha segíteni tudnék tapasztalataimmal, most, hogy másfél évnyi szenvedés után újból jól érzem magam.