Szorongás és pánikbetegség

A problémát kifejezhetjük sok más szóval is, például: aggodalmaskodás, idegesség, feszültség, nyugtalanság, ingerültség, stresszes állapot. A szorongásos zavarok a lakosság mintegy 20 százalékát érintik.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Panikbetegség antidep nélkül

Hozzászóló: Hardy75, 2024-03-26 11:42
Tudom a modot amivel el lehet altatni ,met meg szüntetni nem lehet .. Ujra és ujra vissza jön ..periodikus korság A csoportom aki szeretne csatlakozni https://www.facebook.com/groups/1491529581739863

Nekem mis van pánik betegségem '

Hozzászóló: karesz57, 2010-09-09 15:45
Meglepődtem,hogy olyan sokan szóltak hozzá ' Tényleg sokan szenvednek a pánikbetegségekben ' De mindenki azt gondolja ,hogy az ő betegsége a legsúlyosabb ' Én elájulok amikor vért látok vagy vért vesznek tőlem.Ezért nem lehettem orvos vagy aszisztens. Van még a tériszonyom is. Nem lehettem ács vagy hegymásszó. Mit csináljak? Együtt kel éljek ezekkel és bemagyarázom magamnak,hogy nem veszélyes. Igaz,az is ,hogy csak van bennem a félsz,de nem megyek egyedül a vérvételre vagy nem megyek magas helyre egyedül.Az élet ilyen ' Mindenki harcoljon és győzze le a betegségét '

.....

Hozzászóló: Sunyo, 2010-05-28 15:20
hát eddig nem ismerek olyat aki hobbiból vagy élvezetből csinálná

Pánikroham

Hozzászóló: maya77, 2010-05-27 09:48
Szia Sunyo! Hasonló cipőben járok mint te. Tavaj szeptember óta nem találtak semmien kezelést a problémámra. Végigjártam az összes létező orvosi rendelést, magán orvost. Mindegyik más gyógyszert írt ki, mindegyiknek más volt a diagnózisa. A frontint szedem egy jó ideje de erről is le kéne álni. Mostanában arra kelek hogy remegek mint a kocsonya, 120 a pulzusom és nem tudom mitől. Voltam e miatt is orvosnál de azt mondta hogy a remegés a feszültségtől van a magas pulzus meg a sportolástol. A sportolás miatt megemelkedő pulzus fél óra mulva visszaál a normál értékre az enyém egész nap kitart. Már nem merek a háziorvoshoz menni mert hülyének néz a bajaim miatt. Ilyenkor mit kell tenni? Kihez forduljak a gondjaimmal? Ugy vagyok vele hogy elviselem, bekapom a bogyót aztán majd lesz valami! Elegem lett abból hogy nem segitenek a probléma megoldásában, tartsák a markuk és ha nem kapnak semmit akkor mint ahogy te is írtad le sz.. a betegeket. Itt is adtak tanácsot a forumozók és kösz is érte mindenkinek, de magunk kel változtatunk életünkön, jobban odafigyelni magunkra. Üdv!

Hello mindenki!

Hozzászóló: Sunyo, 2010-05-26 15:38
Válasz erre: maya77, 2010-05-27 09:48
Valamikor télen vagy késő ősszel írtam, hogy pánikrohamoktól és szorongással küszködök! Azóta jó néhány hónap telt el. Megfogadtam a tanácsot, hogy keressek fel egy pszichiátert...megtettem. Sajnos azzal szembesültem, hogy az orvosi kezelés nem segített rajtam s csak rontott a helyzeten. Az első kezelőm antidepresszánsokat írt fel amik után csak még jobban szenvedtem, így felkerestem egy másikat aki alvászavarra és "érzelmi kiegyenlítőket" írt fel, az egy hónapos szedés alatt már a 2. héten nem reagált a szervezetem a gyógyszer hatására. Olyasmire mint, pl.: Depakine. Másrészt mindegyik orvosom úgy kezelt mint valami szaros wc-ét amit nagy undorral kell kitakarítania. Elegem lett az állandó tárgyszerű foglalkoztatással és hozzáállásokból. Most se gyógyszer, se orvos. Egyikben se bízom már...

Tilajukkajának!

Hozzászóló: anyamaci69, 2010-03-20 23:57
Szia! Írtam e-mailt, kérlek válaszolj!

aranykatának

Hozzászóló: anyamaci69, 2010-02-18 07:11
A Lisztérzékenyek Országos Szövetségének honlapján mindent megtalálsz.Most ennyire van időm, az év eleji terméklistát bújom, gyártókkal levelezem, hogy milyen élelmiszerek gluténmentesek. Egyébként ez a téma inkább a Lé fórumta való, nem a pánik oldalra. Na szaladok, minden honnan késem ......

jelentkezés

Hozzászóló: aranykata, 2010-02-17 21:24
Kedves anyamaci Jelentkezem A papíron rekurrens depressszió, pánik szindróma.Most nem részletezem, megírtam neked egy véka levelet, és valamit megnyomtam, és eltünt.Rengeteget írtam, majd ha érdekel egyáltalán egyszer újra leírom. Küldhetnél egy- két glutén mentes kenyér helyettesítő receptet, olvastam,hogy tudsz üdv aranykata/csak igy egyben/

kérdés anyamacinak

Hozzászóló: aranykata, 2010-02-17 20:25
Kedves anyamaci,nem értem a felháborodásod,hiszen fogalmam sincs már hol olvastam a hozzászólásod. De miért is lényeges ez? Beszélgetünk,nem de? Én sok gonddal küszködöm, és nincs nagy kedvem a cinikus hozzászólásokra való visszajelzésekre.Inkább azt meséld el nekem ,hogyan gyógyúltál meg, hiszen minden vágyam nekem is ez! aranykata

Létezem!

Hozzászóló: anyamaci69, 2010-02-13 23:15
Írtam már régen levelet, most téged várlak! Holnapra befejezem a gluténmentes terméklista jegyzetelést, talán a hó se fog esni, akkor regényt írok! Szaporodnak a buszjegyeim, gyűjtő lettem! Amikor buszon utazom, még most is hatalmas öröm, kiteszem a falra a jegyeket, mosolyogva rá-rá nézek, kicsit büszkén magamra!De mindent írok holnap!Pussz Béla!