szívritmus zavarok

Vannak, akik nagyon ijesztőnek érzik a szívritmuszavart (arrhythmia), mások nem is érzékelik. A tünetek ugyanis nagyon változatosak és eltérőek lehetnek.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

stroke

Hozzászóló: lilike86, 2012-07-13 15:56
Válasz erre: exist, 2012-12-14 18:44
Tudjátok, mik a stroke előjelei? A szóformálási nehézség, beszédzavar, féloldali bénulás, száj egyik oldali legörbülése súlyos előjelei lehetnek a strokenak! Vigyázzatok magatokra, és ha ilyet észleltek valakin, azonnal hívjátok a 104-et. Ezt azért írom, mert a férjemnek pitvarfibrillációja van, és tegnap tapasztaltunk nála ilyen hirtelen tüneteket. Azonnal hívtuk a mentőket, mire mondták, hogy jól tettük, és azt is hozzátették, hogy a pitvarfibrillációban szenvedőknek töbszörös esélye van a stroke-ra. Emiatt fontos, hogy járjunk rendszeresen vizsgálatokra! Egy link ahol további infok vannak: http://www.facebook.com/nekeslekedj

magasvérnyomás

Hozzászóló: leslie18, 2010-10-07 06:47
Szia! Igen a gyógyszert mindig személyre szabva állítja be az orvos és persze tőle függ mit ír fel. az is előfordulhat, hogy közben cserélni kell. Nekem például a sokadik vált be, és közben megtalálták a magas vérnyomásom okát is. De nem a gyógyszer a legfontosabb, hanem a magas vérnyomás okának megtalálása. Először kardiológushoz szoktak küldeni. Jó egészséget. Leslie

vérnyomás

Hozzászóló: klvik, 2010-10-06 14:01
Válasz erre: leslie18, 2010-10-07 06:47
Sziasztok!én egy 28 éves emberke lennék,de már 5 éve is volt magas vérnyomásom!néha szédülök,orvoshoz ám most készülök,kérdésem az lenne,hogy az orvos személyreszabva állitja majd be a gyogyszeert?van valamilyen tipusu ami a legjobb vagy az hogy milyet fog felirni az csakis az orvostol függ?amugy napi rendszerességgel mérem énis a vérnyomásom,135/90 körül szokott lenni..nem tudom h erre kell e már gyogyszer vagy vmilyen határon belül van-e...

vérnyomás

Hozzászóló: leslie18, 2010-10-05 15:04
Szia! Lehet egy kicsit késve írok. én 50 felett vagyok, nekem a vérnyomásom inkább alacsony, én is depressziós vagyok. A vérnyomásmérőt vidd el magaddal az orvoshoz amikor mész, és ellenőrizzétek. A szívritmus zavart a depresszió okozhatja, ha eddig nem állapítottak meg szívbetegséget akkor ne aggódj. Szívesen váltanék levelet veled a témáról bővebben, ha érdekel írj és megadom az e-mail címem. Szia Leslie

vérnyomás

Hozzászóló: csaba1983, 2010-03-25 23:48
Válasz erre: leslie18, 2010-10-05 15:04
Sziasztok! Én egy 26,5 éves fiatalamber vagyok akit szorongási panaszokkal,depresszióval kezelnek!Sajnos túlságosan is sokat foglalkozok a betegségekkel mostanában! Nekem van egy Omron M2 intellisense vérnyomásmérőm és amikor megmérem a vérnyomásom akkor olyan 125/75 körül szokott lenni,a pulzusom az változó az olyan 60-80 között! A problémám az lenne hogy szüleimnek dyras Acura digitális vérnyomásmérő (BPSS-6128) készüléke van és azon is hasonló értékek vannak de azon ritkán olyan 10 esetből egyszer megjelenik az IHB felirat és ezt nem tudtam mit jelent,megkerestem a használati utasításban és szívritmuszavart jelenti a használati utasítás szerint! Az én készülékem az Omron M2 nem szokta kijelezni a szívritmuszavar jelet! Most akkor tanácsos lenne nekem felkeresni egy kardiológus szakembert? Különösebb panaszom nincs az említett betegségeken kívül amit az írásom elején említettem,de nagyon félek hogy baja van a szívemnek. Mennyire megbízhatóak ilyen szempontbol ezek a készülékek? válaszotok nagy tisztelettel köszönöm! Üdvözlettel!

timinek ****

Hozzászóló: Katka, 2009-07-23 07:22
Nekem is így kezdődött, nagyon ritkán, most meg nincs olyan nap, hogy ne érezzem. Erre azt mondják, hogy vártnál hamarabb jelentkező szívösszehúzódás, és mindenkinek lehet ilyen, csak van aki megérzi és van aki nem.Ez is lehet egyfajta ritmuszavar.Bár azt mondják ezek ártalmatlanok, és ha nem sűrűn fordul elő, mondjuk havonta egyszer akkor nincs vész. timinek válaszolva, nekem is így kezdődött, lefekvéskor, aztán felkeléskor, aztán a nap bármely szakaszában bármikor, és nagyon rossz érzés. Azt nem tudom kinek mitől van, már mindenféle helyen utánaolvastam,de az sehol sincs leírva mitől alakul ki, mi váltja ki. Ha aggódtok, hogy baj van inkább menjetek el kardiológushoz.Ha nem túl gyakori,ne foglalkozzatok vele, mert úgy jártok mint én....egyébként a pszicháter szerint, ha nincsen szervi bajod, akkor a szíved így bejelez, hogy valami olyan van az életedben, ami nem tetszik neki (neked se, csak ezt még magadnak nem vallod be)és ez generálhat ilyen tüneteket szervi elváltozás nélkül. De ehhez jó tudni, hogy nincs szervi bajod...

*****

Hozzászóló: medial, 2009-07-22 16:07
Válasz erre: Katka, 2009-07-23 07:22
ez engem is érdekelne ismerős az érzés csak nekem nem lefekvés előtt csinál ilyet hanem nagyon ritkán dobban olyan nagyokat,hogy meg az egész testemen is átmegy egy olyan furcsa hullám.
Hozzászóló: timi0112, 2009-07-22 16:03
Válasz erre: medial, 2009-07-22 16:07
Nekem az lenne a kérdésem,hogy az mitől van ,hogy lefekvés után olyanokat dobban a szívem,hogy felriadok tőle?

nem jóóó

Hozzászóló: Andrea, 2009-07-20 17:46
Nagyon sajnálom hogy rosszul lettél......ha gondolod msnre felvehetsz és beszélgethetünk :) ha igen iwiwen megtalálsz Lovik Andrea írj

ritmuszavar

Hozzászóló: Katka, 2009-07-20 07:41
Válasz erre: Andrea, 2009-07-20 17:46
Nekem meg folyton azt mondják, hogy csak beképzelem és ez a legrosszabb, mert ma azt hittem nem érek be a munkahelyemre, annyira "begörcsölt" meg össze vissza vert a szívem, kb. 5 percen át...most kérek Holterre időpontot, de majd biztos várhatok rá megint 2 hónapot, mint a ultrahangra, addig meg persze, hogy pánikolok...de lehet, hogy a pszicháterrel iratok valamit, mert ma hozzá is megyek...most nagyon megijedtem.