igazságügyi orvosszakértő

igazságügyi orvosszakértői vélemény kiadása

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Rokkantságinyugdíj!!

Hozzászóló: Julcsi58, 2011-05-09 14:39
Az Orvosszakértő megállapította,2010.július 28-án, hogy rokkantnyugdíjra vagyok jogosult! az egészségkárosodásomat 2009.08.25 véleményezte!
Majd meg kellett várnom a Munkaügyi Bíróság Ítéletet és ezután adhattam be a rokkantsági nyugdíjra az igényemet, a Nyugdíjfolyósító Igazgatósághoz!
Közben, csípőprotézis műtétem volt 2011.02.04-én!
A lábadozásom után, a ORSZI-ra kellett mennem 2011.április26-án!, a foglalkoztatási szakemberhez, mert az ő szakvéleménye is kellett!!!
Ma telefonáltam a NYUFI-hoz, és megérkezett a szakvélemény!
A kérdésem az lenne, hogy ha megszünik a jogviszonyom a munkahelyemen, utána kaphatom e vissza menőlegesen az orvosszakértő által meghatározott időpontig,2009.08.25 a rokkantsági nyugdíjat!
Én megkérdeztem a Tatabányai NYUFI-T, azt mondták legfeljebb fél évre vissza menőleg lehet!!!
Ma is megkérdeztem, azt a választ kaptam az ügyintézőtől, hogy nem kaphatok vissza menőleg!!!!!akkor most mi az igazság????!!!!
Válaszukat előre is megköszönöm!
Tisztelettel: Julianna

Rokkant nyugdij

Hozzászóló: zsuzska52, 2010-10-18 19:20
2009 dec. 1.-vel elvették a rokkant nyugdijamat. fellebbezésemre34-ről 45% ra emelték, közben sztrókot kaptam,Az ig.orvosszakértő 53%-ot állapított meg.Ezután október 11.én átfedéses rosszindulatú daganatot diagnosztizáltak nálam.A bíróságra nov 5.én kell mennem.Mennyiben változik igy a rokkantságom? Tehetek-e a kitüzött nap elött valamit? Már egy éve nem kapok nyugdijat! Kérhetem-e a kamatos kamatot a kiszámitásnál,? emelkedik-e a besorolásom és a százalék? kell-e újból orvosszakértőhöz mennem?Szeretném ha válaszolnának a kérdéseimre köszönettel J.zsuzsa

válasz

Hozzászóló: ujpesti, 2010-02-12 11:11
Szeretném megkérdezni,hogy a fórum kérdésekre miért nincs válasz ? Ha nem válaszolnak,minek regisztráltunk ?

rokkantnyugdij

Hozzászóló: 628, 2009-12-07 18:42
Válasz erre: ujpesti, 2010-02-12 11:11
szeretném meg tudni,ha rehabilitációsjáradékot állapítanak meg, és én azt nem fogadom el mi lesz akövetkezménye?

szakértői vélemény

Hozzászóló: fibi75, 2009-09-21 19:12
Érdeklődni szeretnék, hogy 2006-ban, és 2009 júliusában rólam készített igazságügyi orvosszakértői véleményt miért nem adja ki az orvos? Az orvosszakértői véleményt megrendelő (biztosító) nem adja ki részemre. Hol és kinél tudok erről információt kapni? Kötelezi-e törvény az orvost a szakvélemény kiadásáról?