Migrén - Mi a megoldás?

Több mint 10 éve migrénben szenvedek. Nem igazán használnak a gyógyszerek sem :( van akinek elmúlt idővel teljesen?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

debrigo2

Hozzászóló: debrigo2, 2009-11-19 16:42
Válasz erre: wellness0, 2010-10-24 21:32
Sziasztok! Most találtam rá erre az oldalra és bár lehet furcsán hangzik,de örülök,hogy rátok találtam!!!-én(is)tényleg együtt érzek veletek!Anyukámtól örököltem ezt a"gyilkos kór"-t,próbáltam kigyógyulni belőle,egyszer egy orvos azt mondta,hogy benne van a génjeimbe,mivel örököltem-így nehéz!!! Kb 2 éve nem szenvedem át a rohamokat 24órán át.Tipikus esete voltam a sötét szobának,egész napos hányás,hidegvizes borogatásnak.Én a Cinie-t szedem,az 50mg-ost.Eleinte egy egészet vettem be,de mivel ez egy nagyon erős gyógyszer voltak furcsa utóhatásai-vérbőségfokozó,bizsergés a fejben,a csukjás izomban és a nyaki részen izomláz.Egy orvos azt mondta próbáljak csak egy negyedet,ha nem elég,akkor egy felet.És a negyed bevált!!!!!!!-fél óra és semmi!Néha veszek be még egy negyedet.Állítólag van műtéti megoldás!Ha valaki tud róla többet kérem írjon.Ezen a linken olvashattok róla:https://www.webbeteg.hu/cikkek/fejfajas_migren/6429/ Remélem segítettem ezzel valakinek.

Relpax

Hozzászóló: TopIc, 2009-11-09 15:24
Válasz erre: terkaneni, 2010-04-23 09:20
Én nagyon régóta küszködök a migrénnel és sok mindent kipróbáltam már. Két hónapj szedem a Relpax-ot és nekem teljesen bevállt! Fél óra alatt teljesen megszűnik a fájdalmam. Csak ajánlani tudom! Üdv!

Migrén

Hozzászóló: Moni, 2009-09-29 11:58
Az Energetix mágneses ékszerét ajánlanám, ebből is fülbevalót,nem akarkötőt,hiszen a fülbevaló van legközelebb a problémás testrészhez. Mellette az oxigéndús víz fogyasztását javasolom, mely mágneses keverőpálcikával érhető el. Ezek a mágnesek (Energetix) három generációsak, egyszer kell csak megvenni. A városban élők alig 18%-os oxigénes levegőben élnek. Alternativ gyógymódként tudnám javasolni mindkettőt a migrénes fejfájásra. Az előző válaszomban ott van az email címem. Ott bővebben tudok válaszolni.

Migrén

Hozzászóló: gretike64, 2009-09-29 11:36
Ha nemhasznál rozmaring fürdő hivjátok a 06203904557-es számot. Természetgyógyász.Megtud gyógyitani.Engem is rendbe hozott.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Migrén

Hozzászóló: gretike64, 2009-09-29 11:25
A rozmaring hatásos a fejfájásra. Egy romaringos furdő vagy párologtatni.

gyógymód

Hozzászóló: Detty, 2009-09-29 09:56
Válasz erre: wellness0, 2010-10-24 21:34
Én szeretném tudni a lehetőségeket,amivel kúrálni lehet a migrént!Köszi:)

Migrén

Hozzászóló: Moni, 2009-09-29 06:32
Válasz erre: Detty, 2009-09-29 09:56
Sajnos ez gyakori probléma a migrénes fájdalom. Alternatív gyógymódot tudok ajánlani, mely a tapasztalatok alapján nagyon sokat segít a migrénes fejfájásoknak. [email protected] várom hívásod.

van megoldás

Hozzászóló: Hamupipoke, 2009-09-03 19:55
Sziasztok! Kisfiam tőlem örökölte a migrénjét, egész kicsi kora óta szenvedett tőle. A fejfájás ambulancián ajánlották, hogy próbáljuk ki a lézeres akupunktúrát. Mivel engem korábban gyógyszerrel kezeltek, amitől kába voltam, így belekezdtünk ebbe az "alternatív" módszerbe. Eleinte két naponta jártunk, majd hetente, majd kéthetente.... most ott tartunk, hogy a fiam nem is jár, mert nincs szüksége rá. Én 6 hetente megyek szinten tartás miatt, de szerintem már 3 hónapot is kibírnék. Amit tudni kell, hogy előtte hetente fájt a fejem, lezsibbadtam, hánytam, látás- és beszédzavarom volt. Ha nagyon-nagy front jön, azt azért megérzem, de a fenti tünetek közül csak tompa fájdalmat érzek és ez már szuper!

kezelhetetlen

Hozzászóló: Detty, 2009-08-25 13:29
Válasz erre: wellness0, 2010-10-24 21:37
33 éves vagyok,gyerekkorom óta küzdök kisebb-nagyobb fejfájással,de néhány éve már iszonyú mértékig fokozódott a dolog.Nemcsak a fájdalom amivel meg kell bírkózni,hanem az iszonyat csomók,amik a tarkómon jönnek elő,de legutóbb már a hónom alatt is tapintható volt.Természetesen jártam dokinál,aki azt mondta,általában ami a fejben történik idegi alapon van,szedjek rá gyógyszert!:)Hát szedek,mint ahogy eddig is tettem,már egész életemben.Adott egy pofont a sz...-nak!Remélem nem kapok agyvérzést,mert időnként az orrom is vérzik! Egyébként meg nem vagyok idegbeteg,csak migrénes!

Probak

Hozzászóló: eger3ke, 2009-08-14 10:35
Válasz erre: wellness0, 2010-10-24 21:40
En azert mentem orvoshoz, mert nem tudtam enni adni a kisfiamnak - a migren annyira lecsapott. Imigrant szedtem, de ratalaltam a Szumatriptan nevu gyogyszerre, ami lenyegesen olcsobb, de ugyanaz a hatoanyaga. A gond az, hogy alig birom magamban tartani legalabb egy fel orat, olyan erosen gyotor a hanyinger. Na meg az is igaz, hogy nem igazan szeretek hozzanyulni, mert eros gyogyszernek tartom. De hat mas egyaltalan nem hat. Hallotatok mar a kaverol citromleval? Ha az elso tunetek jelentkezesekor megiszok egy eros presszo kavet 1 citrom levevel - hat. Egy probat meger, vegul is nem lehet olyan artalmas mint a gyogyszer. En legalabb is ezzel kezdem es ha nem megy, akkor Szumatriptan. Ami pedig a magneses karkotot illeti-lehet, hogy azoknak valoban segit akiknek magas a vernyomasuk. Nekem normalis vagy tobbszor alacsony. Kiprobaltam de egy fel ora utan nem tudtam felkelni az agybol, olyan rosszul voltam tolle. Gondoltam megszokom, es nem tettem le. Hat elajultam es nem jottem helyre csak masnap. szoval nekem egyaltalan nem valt be. De a citromos kavet ajanlom mindenkinek. Meg ha hanysz is, kortyonkent jobban bennmarad mint barmi, gondolom a citrom miatt. Jo egeszseget mindenkinek!