crohn

Hogy lehetek tünetmentes?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

válasz

Hozzászóló: juni72, 2009-04-02 06:44
Kedves Zsófi! Hasznos információkat tudhat meg, a Crohn-Colitis.hu oldalakon,a fórumokon pedig minden kérdésére választ kaphat! üdvözlettel!

chron

Hozzászóló: szandra1986, 2009-03-30 17:45
Nem kell köszönni a segítséget, mert tudom, hogy ez nagyon nehéz! Láttam az én párom Anyukáját is, hogy mit állt ki! Küldöm a megadott címre a nevet és telefonszámot!

chron

Hozzászóló: zsofi1960, 2009-03-30 07:33
Válasz erre: szandra1986, 2009-03-30 17:45
Szívesen veszek minden gyógyulási lehetőséget. Email. címem, ahová az orvos cim ét küldheti [email protected]. Köszönöm

chron

Hozzászóló: zsofi1960, 2009-03-30 07:30
Válasz erre: juni72, 2009-04-02 06:44
Köszönöm a jó tanácsokat.

chron

Hozzászóló: szandra1986, 2009-03-29 12:39
Válasz erre: hosire, 2010-08-16 11:53
Kedves Anyuka! Az én páromnál is kb. 2 éve chron betegséget diagnosztizáltak, már annyira súlyos volt, hogy majdnem műtétre került a sor! 10 kg-ot fogyott, de ezeket gondolom nem kell bemutatnom! A lényeg, hogy azt mondták az orvosok, hogy nem lehet meggyógyítani, mert ha meg is műtik, lehet, hogy más helyen kiújul! Azt nem tudom, hogy Ön mennyire hisz a természetes gyógymódokban, de az én páromon az akkupunktúra segített! Hála Istennek azóta már több, mint 10 kg-ot hízott, és nincsenek neki fájdalmai (kivéve tavasz, ősz). Ha Önt érdekli szívesen megadnám az Orvos elérhetőségét! És ez nem átverés, mert Ő egy aranydiplomás professzor!

válasz

Hozzászóló: juni72, 2009-03-28 14:20
Válasz erre: zsofi1960, 2009-03-30 07:30
Kedves Zsófi!Nem ajánlott a tej fogyasztása,a durva rostok,(kukorica, lencse, bab, káposztafélék, zöldpaprika, hagyma, retek)kerülése javasolt. Kerülni kell a szénsavas italokat, a zsemlemorzsával panírozott sülteket.Növényi zsiradékokat kell alkalmazni a főzésnél, különösen jó a Rama margarin.a betegséggel járó vesekőhajlam miatt helyes ha nem fogyaszt csokoládét, kakaót, narancsot, céklát, sóskát, spenótot, meggyet, egrest, ribizlit, mert ezek oxalátot tartalmaznak. A gyomorsavképződés miatt kerülje a paradicsomos ételeket. Gyümölcsök közül a hasmenés hajlam miatt kerülje a szőlő, szilva, füge fogyasztását. A banán mindig fogyasztható. Aktív gyulladás esetén a növényi táplálékot főzve és passzírozva fogyassza. Egyen minél több húst, tejterméket (sajtféléket, túrót, kefirt, joghurtot) A crohn betegek gyakran kívánják az édességet, főleg házilag készült felfújtak, sült tészták, palacsinta javasolt. Tudom kicsit első hallásra nagyon drasztikus étrend, de ha már kezd jobban lenni kis adagokban egyre több mindent vissza vehet az étrendjére. Egy nagyon fontos tejet ne fogyasszon többé és puffasztó ételeket. Én már 15 éve vagyok crohn beteg, a babot, lencsét, borsót, (sárga,zöld )csakis passzírozva fogyasztom és szódabikarbónát teszek a főzőlevébe. így nem puffaszt. a habarást pedig tejföl helyett natúr joghurttal csinálom. Ha bármi kérdése van még szívesen válaszolok. Remélem tudtam valamit segíteni. Lányának mielőbbi javulást kívánok!

crohn

Hozzászóló: zsofi1960, 2009-03-25 08:23
Válasz erre: szandra1986, 2009-03-29 12:39
Lányomnál kb. 1 éve diagnosztizálták a crohn-t. gyógyszereket szed, de még mindig sokszor nagy fájdalmai vannak. Ha valaki tudna esetleg kipróbált étrend mintát vagy étrendkiegészitőt ajánlani nagyon megköszönném, mivel sajnos a kezelőorvosa nem igen lát el bennünket tanáccsal, csak a gyógyszer számára az üdvözitő megoldás.