Medrolt szedsz?

1.figyelmeztetés!"Olyan lesz a képed mint a telihold! 2.figyelmeztetés!Elkezdesz nőni,de nem ám hosszában!Széltében! Én autoimmun eredetű izomgyengeség miatt szedem.Augusztus óta.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

polymyositis

Hozzászóló: hvali, 2011-10-03 19:09
Válasz erre: ktibi3, 2011-11-01 07:20
Szia! Nekem most merült fel ennek a betegségnek a gyanúja, de valószínű, hogy a kullancs okozta lyme-kór váltotta ki. Szerintem érdemes lenne egy lyme tesztet csináltatnod, mivel az eddigi kezelések hatástalanok voltak számodra. A krónikus lyme kór is okoz ilyen tüneteket, amelyet antibiotikum kúrával kell kezelni. Ha érdekel a betegségem és a kezelésem további története szívesen írok még.

Delagil

Hozzászóló: dragma_68, 2011-10-02 22:23
Válasz erre: zsizsi53, 2012-04-17 19:11
Sziasztok! Már nem is tudom , hány éve vagyok lupusos, de sztem 7-8 éve. Szerencsére a medrolból már csak 4mg-ot szedek és szinten tartja a trombocita számom. Mégis elegem volt már belőle, így kezelőorvosommal megbeszéltük , h delagillal próbálkozunk. Szeretném tudni, hogy aki szedte már az milyen 'éményekkel' gazdagodott? Jobb vsgy rosszabb, mint a meedrol? Esetleg tök mindegy? ja! Az SLE-én belül antifoszfolipid szindrómám van.

polymyositis

Hozzászóló: vikoca29, 2011-09-30 15:11
Válasz erre: hvali, 2011-10-03 19:09
Helló!Nekem 2005.óta van ez a betegségem de csak 2006-ban lett igazán megállapítva.Először 36 mg medrolt szedtem mára már 4mg ott szedek az arcom eleinte fel voltt puffadva de most már lassan apad de még mindig elég puffadt.Viszont az állapotom továbbra sem javult,biciglire sem tudok felülni.A faluba minden hova gyalog járok.Buszra elég nehezen szállok fel,gugólni le gugolok de fel állni már csak segitségel tudok.jó volna olyannal beszélgetni akinek ugyan ez a betegsé[email protected] Mindenkinek további javulást.

Van feleslegbe?

Hozzászóló: Alya, 2011-05-07 08:11
Sziasztok! Nem maradt valakinek medrol feleslegbe?Sajnos én csak hónap végén tudom kiíratni,mert akkor jutok el dokihoz.Természetesen kifizetem!! Köszönöm szépen!! Válasz ide várok: [email protected]

medro,l nefrozis

Hozzászóló: kocsisn81, 2011-04-14 07:02
sziasutok! nekem 3 éve kezdődött lábdagadással a dolog. akkor csak vízhajtót kaptam. aztán februárban újra előjött, most medrol kúrát kaptam, 250 mg-ot 3-szor, most 16 mg-ot szedek, nem tudom mire építik le teljesen, de már ijesztgettek művese kezeléssel is. arcom kicsit pufi lett, ez vajon elmúlik, ha abbahagyhatom?

nemegyedi

Hozzászóló: csernusmami, 2011-03-08 16:45
hogy vagy most kislány? Én is ettől szenvedek 12 éve, ha kérdésed van szivesen válaszolok. Ági

SLE gyógyulás

Hozzászóló: ph85, 2011-01-01 19:44
Kedves SLE betegek! Egy nagyszrű történetet szeretnék megosztani Veletek a blogomon: airoptim.blogspot.com Gyógyulást kívánok mindannyitóknak! pher85

Ne keseredjetek el!

Hozzászóló: martamama, 2010-11-30 13:11
Vegyétek fel velem a kapcsolatot és segítek! A lányomnál hatalmas eredményt értünk el!-már egy hónap után! [email protected] +3670/9429154

SLE

Hozzászóló: egyedh, 2010-07-12 16:04
Válasz erre: ph85, 2011-01-01 19:44
Sziasztok! Én is medrolt szedek, már 8 éve. Én SLE beteg vagyok, ebből kifolyólag volt nephrosis sindromám, de kezelték cyclophosamid infúzióval és már nincs vele gondom. Azért írok, mert nagyon depis a hangulat itt nálatok. Én most vagyok 32 éves és van egy gyönyörű 2,5 éves kisfiam. A terhesség alatt is szedtem a medrolt 4mg-ot, sőt szoptatás alatt is és 2 éves koráig szopott a fiam. Semmilyen problémám nem volt a terhesség alatt sem és azóta sem. A csúnya véraláfutások elkerülésére szedjetek c-vitamint, vagy rutascorbint és kenjétek feketenadálytő kéremmel őket, úgy hamarabb elmúlnak. Nekem izomgörcseim voltak a medroltól, de mióta szedek magnéziumot már nincsenek. Nem szabad keseregni azon, hogy betegek vagytok, mások is betegek én beszedem reggel a gyógyszeremet és élem tovább az életemet, mintha semmi sem történt volna. Mondjuk szerencsére nekem nem okoz komoly mellékhatásokat a medrol, néhány szőrszál, szemölcs, véraláfutás van, na meg romlik a szemem, bár az nem biztos, hogy a medrolnak köszönhető, de ezek nem olyan nagy problémák. Ja meg vigyáznom kell a napfénnyel és a hideggel. Kontrollra 3 havonta járok, szerencsére általában minden rendben van.

Egzotikum?

Hozzászóló: Dekica, 2010-06-12 19:04
Sziasztok!Hogy vagytok?Én most kicsit"lassan".Bementem 4-10 napra kórházba,majdnem 3 hétig bent voltam:leállították a Medrolt,a mellékvesém ha gyengén is, de működik(szinachten teszt)volt rengeteg kivizsgálás,és egy újabb diagnózis, nagyon szép neve van ,Familiáris Mediterrán Láz.Állítólag egy genetikailag öröklődő betegség.Az új gyógyszerem: Colchicin.Most gyenge vagyok és mindíg fáradt,az izmaim,ínszalagjaim meg mintha minden lépésnél el akarnának szakadni.Három hete vettek szövetmintát a felkarizomból,összevarrták(állítólag)felszívódó fonallal.Az egyik belső varrat nem szívódott fel,maradt egy lyuk a seben,nem forrt be,látszott benne valami fekete.Kiderült hogy egy fonalcsomó.Tegnap szedték ki a sebészeten.Ma egy kicsit panasznapom van.További szép napot mindenkinek!