Medrolt szedsz?

1.figyelmeztetés!"Olyan lesz a képed mint a telihold! 2.figyelmeztetés!Elkezdesz nőni,de nem ám hosszában!Széltében! Én autoimmun eredetű izomgyengeség miatt szedem.Augusztus óta.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

PNH Betegek!

Hozzászóló: borondi, 2013-02-28 16:14
Sziasztok!Szeretnék PNH betegekkel felvenni a kapcsolatot, mivel nagyon ritka betegségről van szó ezért kevés az információ a gyógyulással kapcsolatban,sajnos én is küzdök ellene már másfél éve. E-mail cím:[email protected]

kitartas

Hozzászóló: renikebaba, 2012-11-13 02:31
szisztok, en 2003.ota vagyok SLE beteg (veseerintettsegel) hol is kezdjem szurnyu volt az elso par ev en 96mg sterodot szedtem es fokozatosan csokkentettek megeltem a kinok kinjat allando fajdalom allando orvosi latogatas ezer fele gyogyszer nekem szinte mindenemet megtamadta a betegseg a vesemet a szivemet a csontjaimat izuleteimet (lehet ez igy van mindenkinel) a medroltol en azt vettem eszre hogy iszonyat nagy eronk van lehet mondjuk csak nalam de bennem olyan erot csinalt hogy a batyam szkanderba lenyomom es nem egy sovany fiuorol van szo na de nem ez a lenyeg en 4 ev sanyargatas utan felaltam eleg volt a depressziobol az onsajnalatbol a szenvedesbol lefogytam 1 ev alatt 25 kg az eredmenyeim javultak a kozerzetem jobb volt minden jobb let igaz a betegseg maradt de en teljesen jol ereztem magam es ez mind minek volt koszonheto a pozitiv gondolkodasnak jah hozza teszem fajdalomcsillapito fuggo voltam remegtem a fajdalomcs. ert letettem es hogy ertem el pozitivan altam hozza az agyamnak azt mondtam hogy nem faj semmim leirtam 100 szor 1000szer hogy nem vagyok beteg es hasznalt nem ereztem magam annak igaz a medrolt meg mindig szedem 4mg de ezt is leszeretnem tenni azert latogattam el erre az oldalra. en ugy vagyok vele es olvastam is hogy minden az agyba dol el ott iranyitod a tested tudom mar hozza van szokva a szervezetem a medrolhoz de lefogom tenni de ugy hogy a mostani allapotom ami kivalo maradjon is. mindenkinek kivanom, hogy legyen erotok tovabb kuzdeni es ellent mondani a betegsegnek ha kerdesetek lenne vagy barmi nyugodtan irjatok [email protected] email cimre szisztok kitartast

Delagil

Hozzászóló: zsizsi53, 2012-04-17 19:11
Kedves dragma_68 ! Nem tudom aktuális-e még a kérdésed a Delagillal kapcsolatban. Én Sjögren syndromás vagyok és 2010. augusztustól szedek Delagilt. A vérnyomásom levitte és mellette kevesebb vérnyomás csökkentőt szedek. Elvileg a betegségemmel járó szemszárazságon túl kedvezőtlenül tud hatni a szemen állapotára. Ezidáig ez nem történt meg. Minden jót kívánok. Zsizsi

autoimmun "beteg"

Hozzászóló: mami121, 2012-04-15 21:23
Sziasztok! Vissza olvasva én igen szerencsés ember vagyok. A papírjaimon, főleg a pajzsmirigy szakrendelésen kiadottan szerepel, hogy autoimmun thyreoditisem-van, de ennyi amit az autoimmun betegségből észre veszek. Medrolt nekem is szednem kellet ezelőtt 9 évvel mert a hormon alapú fogamzásgátlóktól szájfekélyeim lettek és már enni sem tudtam. Mintavétel után erytémiát állapítottak meg és medrolt indítottak valami 50 mg-al. Egy hét után kezdték az adagot csökkenteni, már nem tudom milyen mellékhatásai voltak. Az akkori nőgyógyászom látta a papírokat és ő mondta, hogy ez is elég nagy dózis. Így vissza olvasva remélem ez volt az első eset, hogy medrolt kellet szednem és az autoimmun betegségem is csak papíron fog szerepelni. Mindenkinek jó egészséget kívánok és kitartást.

SLE a Facebook-on

Hozzászóló: Lamartine, 2012-03-13 12:20
Sziasztok! Én 2011 október óta vagyok SLE-s, de semmit nem tudtam a "betegségről". Létrehoztam egy oldalt, amin mindenki elmondhatja a tapasztalatait, észrevételeit, vagy a saját történetét. Ha tetszik az ötlet, nyomj egy like-ot: https://www.facebook.com/SleSzisztemasLupusErythematosus

Kétségbeesés...

Hozzászóló: Helena51, 2011-12-09 14:38
Kedves Sorstársaim! A nyáron a favágás után csalánkiütést kaptam. Egy hónap múlva kezdtem járni a bőrgyógyászatra, és többszöri kenőcs- gyógyszerváltás után a Medrolt kaptam. 4. nap után már olyan beteg voltam, hogy éjjelente ágyneműt és hálóruhát kellett cserélni óránként. Ekkor abbahagyatták velem. Ezután egy hétig Ciprobayt szedtem, amitől szintén iszonyú fejfájásaim voltak, és hányingerem. A csalánkiütés maradt, de a közérzetem olyan rossz, hogy már sürgősségire is bekerültem a mentővel. Infarktusgyanús tünetek... Szerencsére ez nem igazolódott, de a kivizsgálásokra még várnom kell egy-két hónapot az előjegyzések alapján. A közérzetem azonban aggasztó. Belső remegés, hányinger, émelygés, gyengeség, szédülés, bal oldali nyomásérzékenység. Meg tudnátok mondani, hogy a Medrol hatása meddig tart, és hogyan lehetne ezt kompenzálni, illetve a szervezet saját hormonháztartását visszaállítani a régi kerékvágásba? Esetleg gyógynövénnyel lehetséges? Segítségetek előre is nagyon köszönöm: Helena

Mindenkinek

Hozzászóló: Fonixmadar, 2011-11-21 02:28
Kedves Barataim! Van egy forradalmian uj gyogymod az autoimmun betegsegek eseten! Keressetek meg a [email protected] email cimen! Minden jot kivanok! Rozsa

BEMER terápia

Hozzászóló: anya111, 2011-11-01 22:21
Olvassátok el a Bemer elveit, a szervezetünkben kevés az oxigén, ezért gátak keletkeznek az áramlásba, és ezek okozzák az autoimmun betegségeket. Ez nem orvosi magyarázat, hanem egy biokémikus magyarázata. Ha nincs rá pénzetek ( bérelni is lehet a matracot, egy évben 3-4 hónap sokat segít. De legalább menjetek jó levegőre, és mély levegővel sok oxigént adjatok a szervezeteteknek. Ne várjatok a szteroidtól javulás, mert az az okot nem kezeli, csak a gyulladás csökkenti. Te pedig hízol tőle, és kikészíti a gyomrodat.

Gyógyszer helyett más étkezés kell

Hozzászóló: anya111, 2011-11-01 22:15
Érdekes, hogy mindenki csak gyógyszerről beszél, az orvosok is, pedig meg kellene nézni, hogy az ételek mennyire gyulladás erősítők és ezeket ki kellene iktatni az étkezésből. Nincs sehol egy hozzáértő diatetíkus? Én egy éve szigorú diétán vagyok, semmi gabona ( helyette gluténmentes vagy rizskenyér/tészta) semmi tejtermék és kevés hús. Nagyon sokat javult az állapotom, elhagytam a szteroidot és semmi rosszabbodás nem történt. Fontos a sok friss levegő, nagy mély légzések, hogy a szervezetbe megfelelő oxigén jusson. Nézzétek meg Dr. Szendi Gábor cikkeit, hús nélkül tökéletesen javít az állapototokon.

polymyositis

Hozzászóló: ktibi3, 2011-11-01 07:20
Szia! 32 éves ffi vagyok nekem is ez a betegséget diagnosztizálták Pécsen, de nem használ a szteroid terápia, alig tudok menni, pedig a kezelés előtt tudtam. Rengeteget szenvedek, Medrolt kapok, hatástalan, csak mellékhatás. Megírhatnád a történeted, ha nem gond. [email protected]